Sınav Başvuru Süreci

Başvuru Süreci

TOBB MEYBEM olarak sınav ve belgelendirme hizmetlerimizden yararlanmak isteyen adaylar, aşağıdaki adımları takip ederek başvuruda bulunabilirler:

  1. Başvuru Adresi:

Başvurularınızı https://meybem.voc-tester.com/basvuru adresi üzerinden yapmalısınız.

  1. Koşullar ve Şartlar:

Başvuru yapmadan önce, ilgilendiğiniz alandaki ulusal yeterliliklerde belirtilen koşulları sağladığınızdan emin olmalısınız. İlgili yeterliliklere ilişkin bilgilere “Ulusal Yeterlilikler” bölümünden ulaşabilirsiniz.

  1. Başvuru Programı:

Sınavlarımızın tarihleri ve detayları, www.meybem.com.tr veya https://meybem.voc-tester.com/basvuru adreslerinde ilan edilir. Başvurular, ilan edilen tarihler arasında yapılmalıdır.

Başvuru Evrakları:

Başvuru işleminizin tamamlanabilmesi ve kesin kaydınızın yapılabilmesi için aşağıdaki evrakları en geç sınav tarihinden 10 gün önce TOBB MEYBEM’e elden veya kargo ile iletmelisiniz:

Nüfus cüzdanı fotokopisi

2 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (ön profil)

Ödeme dekontu veya ödeme bilgileri

Eğitim durumunu gösteren belge (varsa)

Islak imzalı başvuru form

Eksik belge veya bilgi ile ilgili size geri bildirimde bulunulacak ve eksikliklerin sınavdan en geç 10 gün önce tamamlanması gerektiği hatırlatılacaktır. Belgeleri eksiksiz teslim etmeyen adaylar sınava katılamazlar.

Başvuru Onayı:

Belgelerin ulaşmasını takip eden 2 gün içinde başvurular kontrol edilir ve kabul veya reddedilir. Ön yeterlilik koşullarının karşılanmaması veya ödeme yapılmaması durumunda başvurular reddedilir.

Sınav Giriş Belgesi:

Başvurusu onaylanan her adaya “sınav giriş belgesi” e-posta yoluyla gönderilir. E-posta adresi olmayan adaylar, kimlik göstererek belgelerini TOBB MEYBEM’den teslim alabilirler.

Başvuru süreci ve gerekli belgeler hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz. Başvuru ücretleri için tıklayınız.

BAŞVURUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ:

“Başvuru Evrak Listesi” bölümünde yer alan dokümanlar kontrol edilecektir.

Eksik olan bilgi ve belgeler ile ilgili adaya bilgi verilerek, dokümanların sınavdan en geç 10 gün öncesine kadar iletilmesi gerektiği hatırlatılacaktır.

Belgelerin ulaşmasını takip eden 2 gün içinde, başvurular kontrol edilerek başvurular kabul veya reddedilir.

Sınava ilişkin ön yeterlilik şartlarının karşılanamaması veya ödeme yapılmaması durumunda başvuru reddedilir.